Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Dünyada sayıları 200 bine yakın  girişimcinin yeni ulaşım olanakları alanında fikirler üzerinde çalıştığı biliniyor. Ancak bilinen bir gerçek daha var; bu girişimcilerin üçte ikisi otomobilin kendisinden çok yaratacağı fırsatlar için fikirler üretiyorlar. Otonom araçlar 4. aşamada test ediliyor. Hukuki alt yapısı oluştuğu anda, başlangıçta sınırlanmış yollarda da olsa hayata geçecekler.

Ama “geleceğin ulaşımı” sadece otonom araçlar demek değil. Araç paylaşım sistemleri, elektrikli bisiklet, scooter ya da diğer alternatif enerjili bireysel ulaşım araçları, toplu ulaşıma entegre olabilen sistemler, şirket ya da okul servisleri optimizasyonları ve daha henüz fikir halinde olan pek çok yenilik hayata geçmeyi bekliyor.

Fikirleri hayata geçirmek üzere kafa yoranlar olduğu gibi, filizlenmiş fikirleri satın almaya ve yatırım yapmaya hazır sermaye sahipleri de var. Bugün üniversitelerin teknokentlerinde ya da teknoparklarda oluşan sermaye bulmuş pek çok fikri yakın bir gelecekte hayata geçmiş olarak göreceğiz.

Otomobility işte bu ekosistemin bir parçası olarak yola çıktı. Amacımız dünyadaki pek çok ülkenin eşit koşullarda yarışmaya başladığı yeni ulaşım döneminde Türkiye’deki fikir ve fırsatları buluşturmak, yeni fikirler için ilham verecek haber ve gelişmeleri göstermek, Türkiye’de üretilen fikirleri yatırımcılarla buluşturmak, hayata geçen fikirleri, fikirlerini satmaya çalışan yeni girişimcilere anlatmak, yatırımcı bulamamış parlak fikirleri gündeme taşıyıp yatırımcı adaylarının dikkatini çekmek.

Bize ulaşın tanışalım, hikayenizi anlatalım.

hakan.ozenen@otomobility.com